Browsing the archives for the Kwiaty category.

Pielęgnacja storczyków

Każdy, kto chce posiadać w domu wiecznie piękne storczyki (orchidee) musi zapewnić im dogodne warunki. Storczyki kochają lato, rozproszone światło słoneczne i wilgoć a przyczyniają się do tego dwa warunki.

Oświetlenie dla storczyków

Storczyki nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego, ale nie lubią też głębokiego cienia. Najlepszym miejscem dla nich są okna na zachód i na wschód. Jasny dzień zadowalający orchideę powinien trwać średnio 12 godzin. Od września do marca należy rozświetlać kwiat lampą, a przez resztę czasu będzie trzeba zasłaniać storczyki przy pomocy żaluzji lub zasłon na oknie.

Temperatura powietrza

Storczyki nie lubią przeciągów i gorącego powietrza z grzejników. Różne rodzaje kwiatów wymagają specjalnych warunków temperaturowych:

W przypadku phalaenopsis (Falenopsis), dendrobium i katleja (cattleya) optymalna dzienna temperatura wynosi 25-32 ° C i 18-20 ° C w nocy

Storczyki jęzatka (odontoglossum), miltonia i inne gatunki górskie cieszą się dniem w temperaturze 20-22 ° C, a w nocy 15-18 ° C;

Dendrobium i sabotek (pafiopedilum) czują się lepiej w temperaturze 19-22 ° C w ciągu dnia i 15-18 ° C w nocy.

Jak i kiedy przesadzić orchideę?

Storczyki należy przesadzić, co 1-2 lata. Najlepszym czasem do przesadzania jest wiosna, kiedy roślina rośnie. Trzeba także uwolnić korzenie rośliny ze starej doniczki, przyciąć lub połamać delikatnie. Korzenie należy sprawdzić, opłukać i wysuszyć. Zgniłe lub przesuszone korzenie usunąć za pomocą noża lub nożyc. Umieścić roślinę w doniczce z przygotowanym podłożem, wyprostować korzenie i lekko przykryć je specjalną mieszanką. Jeśli roślina ma kłącze, powinny wystawać ponad powierzchnię.

Podczas przesadzania warto umieścić kawałek piany pod podstawą łodygi, zasysa wodę i szybko wysycha. Orchidea nie będzie cierpieć z powodu nadmiaru wilgoci po podlaniu. Umieścić przesadzoną roślinę w pięknych dekoracyjnych doniczkach, aby cieszyły oko. Trzymać storczyki w zacienionym miejscu przez tydzień i nie podlewać, aby się dostosowały.

Jaka doniczka jest potrzebna do storczyka?

Posadzenie orchidei w glinianym lub ceramicznym naczyniu z ziemią to zła decyzja. Roślina umrze z powodu rozkładu korzeni. W naturalnych warunkach orchidea rośnie na drzewach i wykorzystuje korzenie do fotosyntezy. Jest zasilana wodą, gdy pada deszcz.

Idealne naczynia do przesadzania to wiklina z gałązek z dużymi szczelinami. Inną opcją jest specjalna doniczka dla orchidei wykonana z przezroczystego plastiku. Wywiercić więcej otworów w dnie i ściankach tak, aby korzenie były dobrze wentylowane. Drenaż z perlitu (szkło wulkaniczne) lub drobnego żwiru powinien zajmować, co najmniej jedną trzecią wysokości doniczki.

Jaką glebę zastosować do przesadzenia storczyków?

Tropikalna piękność nie żyje w ziemi. Najlepszym naturalnym podłożem do sadzenia jest mieszanka sosny, osiki lub kory dębu, węgiel drzewny i pokruszone korzenie paproci. Można samodzielnie przygotować takie podłoże: trzeba gotować przez pół godziny duże kawałki kory, aby zneutralizować szkodliwe żywice i pozbyć się robaków, które w nich żyją, następnie wylać wodę i ponownie zagotować w innej wodzie. Korę należy wysuszyć i gleba jest gotowa. Następnie dodać mech, torf, kawałki kredy w zależności od potrzeb.

Zasady podlewania storczyków

Zasada jest prosta: lepiej przesuszyć niż zalać roślinę. Orchidea z łatwością toleruje wysychanie korzeni, ale nadmiar wilgoci ją zniszczy. Najlepiej podlać kwiat deszczówką, wodą destylowaną lub przegotowaną. Jej temperatura powinna wynosić 3-5 stopni powyżej temperatury pokojowej. Ustalenie potrzeby podlewania jest proste. Trzy znaki pomogą się zorientować. Jeśli wewnątrz znajduje się skroplona woda, nie należy jej podlewać, nawet, jeśli korzenie wydają się suche. Zielone korzenie nie wymagają wilgoci, szaro-żółte trzeba podlewać. Wbić drewniany szpikulec do doniczki, przytrzymać go w ziemi przez dwie godziny, a następnie usunąć. Jeśli okaże się suchy, znaczy to, że storczyki trzeba podlać.

Jak podlewać kwitnącą orchideę?

Należy umieścić doniczkę z rośliną w misce z wodą na pół godziny. Spryskać spód liści orchidei, woda nie powinna dostać się do korzeni, aby roślina nie gniła. Zadbać, aby woda nie dostała się na kwiaty, ponieważ na płatkach mogą pojawić się plamy.

Pielęgnacja storczyków podczas i po kwitnieniu

W naturze zasada funkcjonowania storczyków jest dostrojona jak zegar: pąki kwitną, gdy w tropikach jest susza. Jeśli nie kwitną przez długi czas, oznacza to, że niewłaściwie się nim opiekowano i roślina była zbyt często podlewana. Ważne jest, aby kwiat znajdował się w jasnym świetle, w cieniu rośnie, ale nie kwitnie.

Nie można przesadzać z nawozem. Nawozić w ciągu dwóch lub trzech tygodni podczas kwitnienia lub gdy zauważy się, że liście rośną. Jeśli odżywiane będą raz na dwa tygodnie, a orchidea nie utrzymuje się w kwitnieniu, należy nawozić jeszcze rzadziej. Po opadnięciu płatków nie trzeba spieszyć się, aby usunąć kwiatostan, dopóki nie uschnie może mieć uśpione pąki, które dadzą nowe kwiaty.

Trzeba pamiętać o tym, że storczyki po ukończeniu kwitnienia wymagają spoczynku, aby się zregenerować. W warunkach domowych, gdy roślina straciła kwiaty nie może być nawożona, podlewanie musi być znacznie ograniczone. Storczyki powinny w tym okresie przebywać w chłodnym i jasnym pokoju, optymalna temperatura to 16 – 20 stopni. Okres spoczynku powinien trwać od dwóch do czterech miesięcy.

Dostawa kwiatów z okazji ślubu

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-slub-c-12.html

Dzień ślubu to święto, które trudno sobie wyobrazić bez kwiatów. W większości kultur świata żywe kwiaty są symbolem początku nowego życia Młodej Pary, stanowią radość z przyszłego szczęścia i są świętem miłości. Na oprawę kwiatową ceremonii zaślubin składa się wiele elementów roślinnych, począwszy do bukietu ślubnego dla Panny Młodej, kwiatów z okazji ślubu od gości, kompozycji do ślubu dla rodziców aż do dekoracji sali weselnej i samochodu.

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że samodzielne załatwianie wszystkich spraw związanych z tą ważną uroczystością wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, dlatego zarówno przyszli małżonkowie jak i ich rodzina korzysta z usług kwiaciarni internetowej. Zamawianie i wysyłka kwiatów na ślub z dostawą do domu lub kościoła jest procedurą prostą i trzeba przeznaczyć na nią tylko kilku minut. Floryści posiadają dużą wiedzę na temat układania kwiatów do ślubu i chętnie służą swoją pomocą przy wybieraniu kompozycji ślubnych. Kwiaty do Polski z dostawą do domu Panny Młodej układane są w najpiękniejsze bukiety, fantazyjne kompozycje, kosze kwiatowe, które zachwycają nowożeńców i wszystkich uczestników uroczystości.

Dostawa kwiatów z okazji ślubu

Dostawa kwiatów z okazji ślubu odbywa się terminowo, przywiezione przez kuriera bukiety ślubne wykonane są tylko ze świeżych kwiatów, które długo postoją w wazonie ciesząc oczy nowożeńców i przypominając im o pięknej uroczystości złożenia przysięgi małżeńskiej. Zamawianie przez Internet kwiatów z okazji ślubu to wygodny i piękny sposób, aby pogratulować Młodej Parze, nawet, jeśli nie można osobiście uczestniczyć w ceremonii.

Kwiaty do Polski z dostawą bukietu z okazji ślubu dowożone są w każde miejsce w kraju. Nie ma również znaczenia jak duża odległość dzieli darczyńcę od odbiorcy, można zamówić kwiaty online z każdego zakątka na świecie a kurier dostarczy je pod wskazany adres na czas. Zamawianie kwiatów do Polski z USA na ślub jest popularną usługą internetową, z której korzysta większość osób przebywających na emigracji.

Otrzymując zaproszenie na wesele, wiele osób zastanawia się, jaki wybrać bukiet na ślub? Jak wiadomo, bukiet z róż na ślub jest symbolem nadziei, dobrobytu i dobrego samopoczucia. Bukiet ślubny z gerberami jest kolorowym i słonecznym prezentem. Nie można też zapomnieć o kolorystyce bukietu. Czerwone odcienie symbolizują życie, energię, miłość, żółty szczęśliwe zjednoczenie, nowy początek, młodość. Niebieski to kolor lojalność, a biały oznacza czystość i delikatność. Pracownicy kwiaciarni online realizującej wysyłkę kwiatów na ślub posiadają dużą wiedzę zawodową i potrafią wykonać aranżację kompozycji ślubnych w najróżniejszych stylach florystycznych do klasyki po nowoczesne bo – ho.

Duży wybór bukietów ślubnych z dostawą, bez względu na to czy to ślubny bukiet storczyków czy bukiet róż, kompozycje kwiatowe w koszach i kosze delikatesowe, które mogą zadowolić wszystkie gusta i budżety pomogą zorganizować niezapomnianą miłą niespodziankę dla nowożeńców. A to wszystko dostępne jest w kwiaciarni wysyłkowej, która oferuje klientom wygodną, bezpieczną i tanią dostawę kwiatów z okazji ślubu do domu, kościoła, Urzędu Stanu Cywilnego lub do sali weselnej.

Najpiękniejsze kwiaty na ślub

Florystyka ślubna to wyjątkowa sztuka, która pozwala stworzyć świąteczny nastrój w najważniejszym dniu dla dwojga zakochanych. Żywe kwiaty na weselu tworzą świąteczną atmosferę wokół pana młodego i panny młodej, a wszystkim gościom zapewniają piękno chwili. Prace florystyczne to nie tylko bukiet panny młodej to także kompozycje kwiatowe na ślub przynoszone przez zaproszonych gości.

Najpiękniejsze kwiaty na ślub

Dostając zaproszenie na wesele, wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty na ślub będą wyglądały najpiękniej i staną się swoistą dekoracją ceremonii zaślubin. Korzystając z usług kwiaciarni wysyłkowej można liczyć na bogatą ofertę bukietów na każda okazję w tym kompozycje, które zachwycą każdą pannę młodą. Zamawianie wysyłki kwiatów przez Internet z dostawą do kościoła jest bardzo proste i nie trzeba poświęcać na tą procedurę wiele czasu ani wiele pieniędzy.

Kwiaty na ślub można zamówić z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do Internetu. Kwiaty do Polski dostarczane są na całym jej obszarze, wystarczy podać dokładny adres i czas dostarczenia bukietu. Kwiaciarnia internetowa ceni sobie opinię klientów, dlatego kurier zawsze dostarcza kwiaty świeże i ułożone zgodnie z zasadami sztuki florystycznej.

Aby udekorować ceremonie ślubną kwiatami, można liczyć na pomysłowych gości, którzy wręczając nowożeńcom eleganckie kompozycje kwiatowe ułożone z zastosowaniem specjalnej techniki przyczyniają się do wzbogacenia oprawy dekoracyjnej ceremonii zaślubin. Kwiaciarnia wysyłkowa oferuje unikalne rozwiązania, które są niedrogie, a pozwalają przekształcić ten ważny i piękny dzień życia młodych ludzi w wyjątkowe duchowe święto.

Pomimo ogromnej różnorodności wariantów i wariacji kompozycji kwiatowych na ślub, pozostaje niezmieniona ich symbolika. Kwiaty, które ozdobią wesele, i pozwolą gościom zaspokoić gusta każdej młodej pary to:

Hortensje
Róże
Tulipany
Anemony
Lilie
Alstromerie
Orchidee.

Wysyłka kwiatów przez Internet z dostawą do domu rodzinnego panny młodej stwarza możliwość zamówienia nawet najbardziej fantazyjnej lub stylowej kompozycji na ślub, floryści są prawdziwymi mistrzami sztuki kwiatowej. Chętnie przygotowują także bukiet według projektu klienta, który doskonale odzwierciedli i podkreśli jego osobowość, lub osobowość nowożeńców, aby dzień świętowania był naprawdę niezapomniany. Przykładem efektownego bukietu na ślub może być klasyczny bukiet z róż w różnych kolorach. Również lekki bukiet anemonów przybrany niezwykle strojną zielenią i wstążkami, przypomni młodej parze pachnące łąki, czyste niebo i świeże zioła polne.

Dostawa kwiatów na każdą okazję

Dostawa kwiatów na urodziny, imieniny, Dzień Kobiet czy Walentynki to wygodny i niezawodny sposób na wyrażenie siebie. Za pomocą kilku kliknięć osiąga się gwarancję, sprawienia ogromnej przyjemności bliskiej osobie i zaskoczenia swoich bliskich inwencją i dobrym gustem. Pracownicy kwiaciarni internetowej natychmiast rozpoczynają procedurę realizacji zamówienia i w odpowiednim czasie przesyłka trafi do adresata.

Jeśli ktoś poszukuje sposobu na wyrażenie swoich uczuć, to szybka i niezawodna dostawa kwiatów do domu lub pracy ukochanej osoby pomoże osiągnąć zamierzony cel. W zasięgu ręki znajdują się nie tylko kwiaty znane wszystkim, ale specjaliści w dziedzinie układania kwiatów tworzą oryginalne kompozycje i kosze kwiatowe. Wysyłka kwiatów przez Internet oferuje również przyjemne dodatki do bukietów, w postaci słodyczy, pluszowych zabawek i koszy owocowych. Wszystko to jest dostępne także przy zamawianiu dostawy kwiatów z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Babci i każdej innej okazji.

Kwiaciarnia internetowa oferuje bukiety na ślub i na pogrzeb układane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie florystyki. Dlatego kompozycje kwiatowe zawsze wyglądają harmonijnie a wszystkie kwiaty znajdujące się w ich składzie, są tak wybierane, aby pasowały do każdego wydarzenia. W prawidłowej kompozycji bukietów wszystko jest ważne zarówno kolor, odcień i rodzaje kwiatów oraz wielkość pączków, ale najważniejszą rzeczą jest świeżość roślin. W końcu tylko świeże kwiaty mogą stworzyć świąteczną atmosferę dzięki pięknemu aromatowi i bogatej kolorystyce.

Dlatego tak popularna jest dostawa kwiatów do domu czy do biura a co ważne wszyscy obdarowani będą zadowoleni z niespodziewanej, ale bardzo miłej niespodzianki, wyrażonej w dziele sztuki kwiatowej. Na przykład róże i lilie z dodatkiem santini powiedzą wszystko w imieniu nadawcy.

Dostawa kwiatów obejmuje bukiety kwiatów, zarówno ogromne, jak i skromne, które są wysyłane online na wesela, urodziny, uroczystości w pracy i święta. Darczyńca wręczając bukiet na imieniny czy urodziny wraz z kwiatami, daje kawałek siebie i swojego serca. Czasami ktoś chce zrobić coś przyjemnego dla ważnej dla siebie osoby, a nie wie, jaki prezenty kupić a warto wiedzieć, że najlepiej można wyrazić swoje uczucia za pomocą bukietu kwiatów. Ale zanim wręczy się kwiaty na imieniny należy wybrać właściwe, aby bukiet okazał się estetyczny i sprawił przyjemność solenizantowi/ce.

Korzystając z usług kwiaciarni internetowej można liczyć także na dostawę kwiatów na pogrzeb. Floryści specjalizują się we florystyce żałobnej i przygotowują wiązanki i wieńce pogrzebowe stanowiące godne pożegnanie bliskiego zmarłego. Jeżeli duża odległość nie pozwala przybyć osobiście na uroczystości pogrzebowe, można zamówić wysyłkę kwiatów do Polski w dowolnie wybrane miejsce. Dostawa wiązanek pogrzebowych do kościoła lub na cmentarz jest zawsze realizowana w terminie a staranność wykonanej kompozycji sprawi że będzie ona długo zdobić grób ukochanej zmarłej osoby. Może to być zarówno duży wieniec z żółtych i białych chryzantem oraz gerber jak również bukiet kondolencyjny z róż w pastelowych kolorach i pięknymi zielonymi liśćmi.